Otrzymaj Za Darmo Wyceny Wózków Widłowych

Oszczędź do 30%
  1. Opisz wózek widłowy
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Wózki Widłowe – Specyfikacja

Czym jest wózek widłowy? Z pewnością niemal każdy gdy tylko usłyszy to pytanie będzie miał przed swoimi oczami pojazd służący do transportowania i ładowania różnych przedmiotów, jednak niezwykle trudno jest w kilku zwykłych wyrazach podać jego opis.

Wózki widłowe to przede wszystkim urządzenie mechaniczne, obsługiwane, niczym samochód, przez kierowcę, które pomaga pracownikom i wspomaga ich w ładowaniu dużych ciężarów. Stosowane bywa najczęściej w halach magazynowych, a także do załadunku i rozładowywania samochodów dostawczych.

wózki widłowe mają własny napęd, którym bywa zazwyczaj silnik elektryczny, lub spalinowy, a także poruszające się do góry i na dół widły, na których przewożone są ciężkie przedmioty. Wózek widłowy powinien być dodatkowo bardzo ciężki, aby nie przeważyły go przedmioty, które musi podnosić. W naszym kraju do jeżdżenia wózkami widłowymi niezbędne są specjalne papiery, które można nabyć biorąc udział w specjalistycznym kursie kierowcy wózka widłowego i zdając egzamin jaki jest na końcu, co bardzo powiększa szanse na znalezienie odpowiedniej pracy.